Srpen 2014

Výstava NEODHALENÍ v Praze na Vinohradské

25. srpna 2014 v 12:29 Pozvánky na akce
Již dva roky putuje po republice krásná výstava fotografa Roberta Vana Neodhalení. Na několika velkoformátových fotografiích jsou zachyceni atraktivní mladí lidé, kteří se pohybují pomocí vozíku, v
Letos v průběhu září je k vidění v pobočce Era na Vinohradské 3218/169 v Praze 10.

Výstava je přístupná zdarma v atriu banky.

Budete-li mít cestu kolem, za shlédnutí určitě stojí. Je to na pár minut, ale fotky jsou mimořádně působivé.

Zde alespoň malá inspirace:
http://www.metro.cz/galerie-ze-nemohou-byt-sexy-robert-vano-vam-ukaze-akty-s-vozickari-10t-/co-se-deje.aspx?c=A130912_123540_co-se-deje_Bel
http://buric-hair.com/vystava-neodhaleni-roberta-vana-v-oc-europark/

Motto:
"V šatech i nazí, s vozíkem či bez něj. Pořád jsme to my. Narodili jsme
se zdraví. V jedné vteřině se nám změnil život. Ale chceme být stále
atraktivní, přitažliví, milovaní, chceme být sexy."
Výstava by měla být na místě po celé září (dle sdělení informační pracovnice banky - oficiální údaje jsem nikde nenašla :-) )

 • Foto: Robert Vano
 • Styling: Liběna Rochová
 • Makeup: Bára Krausová
 • Vlasy: Pavel Buřič

Staňte se průvodcem na výstavě NAŠE CESTA

18. srpna 2014 v 17:17 Brigády a zaměstnání
Připojte se k nám a staňte se průvodcem na výstavě NAŠE CESTA v Praze!
Chcete udělat něco smysluplného? Myslíte si, že máte co říct? Rádi pracujete s dětmi, rádi komunikujete a rádi se učíte nové věci? Bydlíte v Praze nebo okolí?
Neváhejte a zaregistrujte se jako průvodce na interaktivní výstavu o životě se zdravotním postižením. Výstava Naše cesta je založena na vlastním zážitku a osobním setkání. Úspěch výstavy závisí na kvalitním týmu průvodců, kteří budou asistovat návštěvníkům výstavy při jejich aktivitách, předávat informace a učit je účinně pomáhat a komunikovat s lidmi s různými typy zdravotního postižení.

Staňte se průvodcem na interaktivní výstavě Naše cesta! Vítáni jsou jak sami nositelé zdravotního postižení, tak i jejich příznivci a lidé s rozhledem a ideály. REGISTRUJTE SE ZDE

1 Co znamená interaktivní výstava?

Cílem výstavy je prostřednictvím vlastního zážitku a osobního setkání formovat a měnit postoj návštěvníků k lidem se zdravotním postižením. Ve virtuálním světě na ploše 1200 m2 se návštěvníci podívají například do speciálně upraveného bytu, vyzkouší si manipulaci s ortopedickým vozíkem, orientaci na ulici bez kontroly zrakem nebo pocity člověka, který neslyší zvuky kolem sebe.
Vyzkouší si sporty, hry i různé každodenní činnosti z pohledu člověka s omezením pohybu nebo bez využití některého ze smyslů, na které jsou zvyklí se běžně spoléhat. Seznámí se s různými nástroji, pomůckami a přístupy, které lidé se zdravotním postižením v takových situacích používají. Výstava se zaměřuje na zrakové, sluchové a tělesné postižení.

2 Jak bude práce průvodce vypadat?

 • Asistenti na jednotlivých stanovištích budou pomáhat návštěvníkům, učit je správné manipulaci s pomůckami usměrňovat aktivity návštěvníků, podávat jim informace relevantní k danému stanovišti a odpovídat na otázky.
 • Průvodci skupin budou svěřené třídě nebo skupině podávat základní instruktáž o výstavě a jednotlivých skupinách postižení, koordinovat pohyb skupiny v otevřeném prostoru, odpovídat na otázky a řešit problémy.
 • Všichni průvodci budou seznámeni se základními informacemi o projektu a o typech zdravotního postižen tak, aby dokázali tuto znalost předávat návštěvníkům. Většina průvodců musí být schopna pracovat flexibilně na libovolném stanovišti.
 • Výstava bude otevřena pro veřejnost po dobu dvou měsíců sedm dní v týdnu. Průvodci se budou střídat v režimu dlouhý/krátký týden (s určitou flexibilitou). Možností je práce na celý den (8,5 hodiny plus pauza na oběd), nebo poloviční směny (4,5 hodiny).
 • Pracovníci budou dostávat finanční odměnu.
 • Pro ZTP - prostory výstavy budou bezbariérové a i zázemí výstavy bude uzpůsobeno pohybu osob se zdravotním postižením. Realizátor výstavy ale nemůže zajišťovat průvodcům ubytování, asistenci ani dopravu nad rámec vzájemné osobní pomoci v týmu.

3 Jak budeme průvodce vybírat?

 • Od průvodců očekáváme především komunikativnost a schopnost pracovat v týmu a s dětmi.
 • Velmi významný je pro nás pozitivní pohled na svět, ochota poznávat, potřeba pomáhat a měnit svět.
 • Výhodou je osobní zkušenost se životem se zdravotním postižením, ať už v roli člověka se zdravotním postižením, nebo v roli pečovatele či přítele.
 • Výhodou jsou teoretické znalosti speciální pedagogiky, sociální práce a příbuzných oborů.

4 Jak se můžete přihlásit?

 • Pro zájemce o spolupráci jsme připravili REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ.
 • Úspěšnou registraci vám potvrdíme e-mailem do konce pracovního týdne, ve kterém jste se registrovali.
 • Po registraci budete pozváni na jednodenní vstupní školení, které vám umožní nabrat potřebné znalosti, seznámit se s týmem spolupracovníků a vyzkoušet si některé modelové situace. Nám celodenní spolupráce pomůže zařadit vás do jednotlivých směn a pracovních pozic podle vašich preferencí, schopností a možností.
 • Účast na školení nebude hrazená, považujeme ho za součást výběrového procesu.
 • K uzavření smluvního vztahu dojde po absolvování školení, 30. září 2014.
 • Spolupráce je možná na dohodu o provedení práce nebo na živnostenský list.
Kontakt: spolupracovnici@chodicilide.cz