EUDAPA - únor až duben APA studia ve Finsku

11. prosince 2015 v 11:21 |  Zahraniční nabídky a akce
Zdravíme všechny, co mají chuť vyjet do zahraničí, ale chybí jim k tomu odvaha J!


Já (Eliška) a Bára jsme se v minulém semestru zúčastnily skvělého zahraničního programu EUDAPA2015 ve Finsku. Jednalo se o tříměsíční intenzivní program zaměřený na Aplikovaného pohybové aktivity. Studium bylo z menší části tvořeno teorií APA a z větší části praktickými sportovními projekty, které jsme měli jako sportovní instruktoři možnost sami organizovat a následně vést, což na tom bylo to skvělé J!!! Užili jsme si spoustu legrace s lidmi mentálním postižením, s psychiatrickými onemocněními, se seniory (ve Finsku mají děsně akční seniory J), s dětmi s tělesným handicapem, dělali jsme lyžařské průvodkyně nevidomým, ale hlavně jsme zjistili, že jde všechno ADAPTOVAT, když má člověk ZÁJEM, CHUŤ a používá FANTAZII J!


A co nám pobyt přinesl především?

* Obrovské zkušenosti v oboru aplikovaných pohybových aktivit (APA).
* Nové kamarády z celé Evropy - o prázdninách teď můžeme jet třeba do Irska, Španělska, Litvy, Lotyšska a budeme mít ubytování zadarmo J.
* Spoustu nezapomenutelných zážitků - s Barčou jsme viděly polární záři, losy a soby, procházely se po zamrzlém jezeru, rybařily, viděly MS v biatlonu, vyzkoušely couchsurfing (vřele doporučujeme) a koupaly se v zamrzlém jezeru J.
* Hodně zajímavých kontaktů z oblasti APA - učilo nás hodně skvělých učitelů z celé Evropy, na které se teď můžeme v případě potřeby kdykoliv obrátit.
* Mnohem jasnější představu o našem budoucím povolání a obrovskou chuť pracovat v oboru APA.
* Lásku k Finsku - je celkem návykové, ale to uvidíte sami J.
* Zlepšení angličtiny - většina Finů mluví výborně anglicky.
* Zlepšení finštiny - umíme si teď dokonce objednat různé množství kávy J.
* Závislost na saunách, sněhu, dřevěných chatách, procházkách kolem jezer J.

* Ale hlavně úsměv na tváři, kdykoliv si vzpomeneme na ten super čas tam J! A to si myslíme, že je hlavní důvod, proč byste tam měli vyrazit taky! Stačí si jen vyřídit potřebné papíry (je to otrava, ale dá se to zvládnout), koupit letenku směr Helsinki, teplou čepici a rukavice a pak už si to tam jen užít!


PS.: Jako student máš v univerzitním kampusu zadarmo všechny sportovní aktivity (od tenisu, squashe, plavání, saunování, běžkování po bruslení, volejbal, badminton a mnoho dalších sportů) - je prostě celkem fajn strávit 3 měsíce v největším sportovním středisku Finska J!


Kdybyste potřebovali jakékoliv další informace, které by vám umožnily na tento program vyjet, neváhejte se na nás obrátit! (eliskanejdlova@seznam.cz, stubar@seznam.cz)


Moi Moi, Eliška Nejdlová a Barča Studená!

EUDAPA 2016

V případě zájmu o přihlášení na školní rok 2016/17 se o podrobnostech informujte zahraničním oddělení.

Ing. Dana Basařová
tel. 22017 2354
mail: basarova@ftvs.cuni.cz
office: blok H, 1. patro (děkanát), místnost H105
Předpokladem studia na zahraniční univerzitě je ověření jazykových znalostí na katedře jazyků.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama