Den otevřených dveří na UK FTVS

8. ledna 2016 v 9:33 |  Studium
Den otevřených dveří na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy se koná 22. ledna 2016. Informace o studiu Aplikované tělesné výchovy a sportu osob se specifickými potřebami budou poskytovány 13.30 - 14.15 hod. v posluchárně P2 ve 3. patře.


UNIVERZITA KARLOVA V PRAZE

· prestižní univerzita založená Karlem IV. v roce 1348
- největší, nejznámější a nejlépe mezinárodně hodnocená česká univerzita s výbornými vědeckými výsledky (řadí se mezi 100 nejlepších evropských univerzit)
· spolupráce s univerzitami po celém světě, podpora mezinárodní mobility studentů i akademických pracovníků


FAKULTA TĚLESNÉ VÝCHOVY A SPORTU

· jedna z nejmladších fakult UK (její součástí od r. 1959)
· vychovává a vzdělává odborníky pro potřeby tělovýchovné, sportovní, rekreační a rehabilitační praxe (obory Tělesná výchova a sport, Fyzioterapie, Ortotik-Protetik a Management tělesné výchovy a sportu)
· je garantem licenční praxe (kvalifikace trenérů různé úrovně)
· aktivně spolupracuje s mnoha zahraničními univerzitami

Více informací o škole lze získat na www.ftvs.cuni.cz
Vedoucí studijního oddělení: Mgr. Markéta Zeithammerová +420 220 172 075


Termín podání přihlášky: do 29. 2. 2016

Aplikovaná tělesná výchova a sport osob se specifickými potřebami

Ve školním roce 2016/2017 fakulta vypisuje přijímací řízení pouze do prezenční formy bakalářského studia.

Studiem oboru Aplikovaná tělesná výchova a sport osob se specifickými potřebami získávají jeho absolventi vysokoškolskou kvalifikaci a kompetence v oblasti tělesné výchovy, sportu a dalších aplikovaných pohybových aktivit provozovaných v tělovýchovných a speciálně výchovných zařízeních, centrech volného času, sportovních svazech a federacích i občanských sdruženích specializujících se na práci s osobami se specifickými potřebami. Absolvent magisterského studia se stává se odborníkem, učitelem, trenérem a metodikem s kvalifikací pro oblast aplikovaných pohybových aktivit. Absolventům je umožněno pokračovat v postgraduálním studiu.

Studium je vhodné i pro osoby se specifickými potřebami. Přijímací zkoušky a průběh studia budou upraveny podle charakteru specifických potřeb uchazečů.

Další možnosti při studiu:

· možnost získání trenérských licencí a instruktorských osvědčení (např. možnost získání certifikátu v oblasti sportovní masáže)
· ubytování a stravování přímo v budově fakulty
· zvýhodněné ceny sportovišť v areálu FTVS (posilovna, kurty aj.) i rekreačních středisek
· možnosti stáží na partnerských zahraničních univerzitách
· zvýhodněné ceny vybraných kurzů celoživo tního vzdělávání

Studenti se specifickými potřebami

  • Studenti mají nárok na modifikaci přijímacího řízení, studijních podmínek a kontrol studia s ohledem na jejich individuální studijní potřeby. Dále jsou jim v průběhu studia poskytovány klíčové podpůrné služby (např. asistence při studiu, digitalizace studijních materiálů, tlumočnické, přepisovatelské a zapisovatelské služby, informační a poradenské služby). Více informací lze nalézt na stránkách Informačního, poradenského a sociálního centra RUKhttp://www.cuni.cz/UK-60.html
  • Kontaktní osobou pro studenty a zájemce o studium se specifickými potřebami na UK FTVS je: Mgr. Eva Prokešová, Ph.D., eprokesova@ftvs.cuni.cz, + 420 220 172 142
  • Informace pro studenty oboru APTVS OSP jsou průběžně zveřejňovány na blogu apaftvs.blog.cz. Lze tam najít zprávy o zajímavých aktivitách v oblasti aplikovaných pohybových aktivit (APA) jako například o přednáškách, seminářích, hospitacích, sportovních událostech, nabídkách brigád či dobrovolnických stážích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama