Březen 2016

Prevence pohybových poruch - zajímavý blog

17. března 2016 v 10:31
Zajímavá inspirace z oblasti prevence pohybových poruch:

nový blog PhDr. Vladany Botlíkové, CSc

dlouholeté vysokoškolské pedagožky, lektorky a autorky řady publikací v oblasti ZTVChodící lidé: Řekni to po svém - soutěž o 100 000,-

10. března 2016 v 11:49 Organizace

Chceš ukázat, co umíš?

Vadí ti předsudky? Zajímá tě, co se děje kolem tebe? Je ti 16 až 30 let a nejsi reklamní profík, ale máš originální nápady - pomoz nám to změnit. "Řekni to po svém" a získej 100 000Kč, 6 x 7 000 Kč jako cenu poroty nebo drobný dárek. Vyhlášení vítězů proběhne na Karlovarském filmovém festivalu.


Přihlas se co nejdříve! Dostaneš detailní podmínky výzvy, informace o jejím průběhu a akcích v blízkosti domova, termínech a změnách. Komunikovat s námi můžeš i na Facebooku, ve skupině Řekni to po svém - chodicilide.cz.


Řekni to po svém a získej 100.000 Kč!
A je to tady! Právě startujeme novou kampaň "Řekni to po svém"! Oslovujeme všechny mladé lidi a dáváme prostor jejich kreativitě. Propagujte rovnocennou komunikaci s lidmi s různým zdravotním postižením. Vytvořte billboard, plakát, TV spot nebo třeba virál, zapojte se do naší soutěže a vyhrajte 100.000 korun! Výsledky budou vyhlášeny v rámci Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech!
A teď už rychle na web "Řekni to po svém", kde se dozvíte všechny podrobnosti.
Do konce soutěže 22 dní!

Chodící lidé

Pro učitele…
V rámci podpory výuky tématu života s postižením jsme inovovali i webovou sekciPro učitele. Přehlednější uspořádání témat, materiály v profesionálním designu i nové testy pro žáky a studenty - vše je připraveno právě pro vás!
Materiály můžete prohlížet, stahovat i libovolně upravovat dle vašich potřeb.
Kompletní kvízy určené pro výuku stahujte zde.Kineziotaping ve sportu - seminář

8. března 2016 v 21:27
Katedra zdravotní tělesné výchovy a tělovýchovného lékařství

si dovoluje pozvat na odborný seminář

Kineziotaping ve sportu


Datum konání: 3. 5. 2016, 13 - 15 hod

vstup zdarma, bližší informace budou upřesněny

Pozvaný přednášející: Petr Maroušek DiS., PT, CTI


Odborník, specialista, který se již od roku 2004 věnuje masážím, tapingu a pohybové terapii.
Specializuje se na kineziologické tejpování, ve kterém uplatňuje znalosti ze studia technických oborů spolu se znalostmi kineziologie, funkční anatomie a fyziologie lidského těla. Je certifikovaným instruktorem pro komplexní metody tejpování s pověřením výuky a léčby metodami tejpingu. K jeho lektorské činnosti dále přispívá i odborné pedagogické vzdělání. Kromě odborných školení spolupracuje s vrcholovými sportovci a provozuje privátní praxi. Je instruktor s mezinárodním rozsahem - BSN RADIANTE France, NITA - Nasara International Taping Academy Korea s pověřením výuky a léčby v oblasti kineziologického tapingu


videa s Petrem Marouškem na youtube:


Interní seminář ke psaní závěrečných prací na katedře ZTV

8. března 2016 v 21:11 Pozvánky na akce
se bude konat v úterý 22.3. od 13 hod v posluchárně P1

Doktorandi katedry si připravili krátké prezentace (kde hledat literaturu, jak citovat, jak prezentovat při obhajobě.
Bude prostor pro dotazy k vlastním projektům).

Seminář je primárně určen studentům, kteří píší své Bc. práce na katedře zdravotní tělesné výchovy a tělovýchovného lékařství.

Poptávka po vedoucích na sportovně rehabilitační tábor

8. března 2016 v 21:03 Brigády a zaměstnání
Sportovně - rehabilitační tábor nedaleko Domažlic

HLEDÁ

FYZIOTERAPEUT-A/KU nebo SPORTOVNÍHO TERAPEUTA /TKU

na vedení skupinových lekcí kompenzačních cvičení se zaměřením na ortopedické vady.


A 2 ODDÍLOVÉ VEDOUCÍ KE KLUKŮM 10-13 LET.


TERMÍN: 8. - 23. ČERVENCE 2016

JÍDLO a UBYTOVÁNÍ ZDARMA

ODMĚNA 3200,-KČ.
DĚKUJEME I ZA TIP!!!

Hlaste se přes email: VODOUSOVE@CENTRUM.CZ
nebo více info také u PhDr. Andrey Mahrové, Ph.D. Laboratoř sportovní motoriky - č. dveří C 228.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Doporučení na zajímavé akce

8. března 2016 v 15:49
Pozvánky na zajímavé akce:19.3. 14:00 - 16:00 "Badminton pro vozíčkáře" vítáni jsou choďáci, tak za vozíčkáři. Je to v rámci projektu Vozíčkáři Na Plechárně a konají se tam převážně sportovní akce jednou za 2 týdny (tedy spíš se to rozjíždí, protože hala se opravovala). Pomoc dobrovolníků vítána.
Neplatí se za to nic a je to spíše prožití pěkného odpoledne. Posledně tam jedna holčina dovezla i sportovní vozík, takže jsem si zahrála badminton i na vozíku. Někdy je jen potřeba pomoct připravit věci. Více informací kdyžtak u Aničky, která je koordinátorkou: kratka@skvpraha.org


3handbikes (http://3handbikes.com/) ve středu 9.3. od 19:00 - promítání filmu z cesty Marokem v klubu Centrála (zdarma). Viděla jsem ten jejich film už dvakrát, ale pořád to stojí za to. :-)
Zlom vaz - trailer - https://www.youtube.com/watch?v=SZn9kWajCtkDále 30.3. je v divadle Archa derniéra výrazového tance ze skupiny VerTeDance inscenace Simulante Bande. Je to krásné a dojemné a vystupují tam dva zdraví a dva handicapovaní tanečníci.

Bára B.