Listopad 2016

Pozvánka na přednášku - "Jak úspěšně publikovat"

29. listopadu 2016 v 12:19 Pozvánky na akce
Let's Write a Manuscript - Prague

Jste srdečně zváni na přednášku o psaní a úspěšném publikování odborného sdělení (v biomedicínských vědách).


12. 12. 2016

Program:
18.00 Přednáška
19.00 Praktická část - interaktivní revize odmítnutého článku

Přednáška bude celá v AJ bez tlumočení.
Přednášejícím je prof. Levent Özçakar, rehabilitační lékař z Hacettepe University Ankara. - autor cca 370 odborných sdělení - šéfredaktor Archives of Rheumatology


Přednáška je zdarma. V případě zájmu prosím napište na email kamal@seznam.cz

Místo konání: Přednášková místnost AIV.- FAPPZ ČZU
Česká zemědělská univerzita v Praze Kamýcká 129 165 00 Praha 6 - Suchdol
U zastávky autobusu č.107- Zemědělská univerzita

Zimní akce SKV

29. listopadu 2016 v 12:14
http://www.skvpraha.org/fileadmin/user_upload/skv_lyze_2017.jpg

Zemřel doc. MUDr. František Véle, CSc.

25. listopadu 2016 v 8:48
Dne 22. 11. 2016 zemřel ve věku 95 let doc. MUDr. František Véle, CSc., uznávaný lékař, neurofyziolog a pedagog na katedře fyzioterapie UK FTVS.

Česká rehabilitace, naše fakulta a její učitelé i studenti v něm ztrácí významného odborníka.


Přijímací řízení na ATVS OSP 2017

23. listopadu 2016 v 13:54 Studium
Vážené kolegyně, vážení kolegové, milí přátelé,

ráda bych Vás informovala, že v příštím roce opět otvíráme bakalářský a navazující magisterský obor Aplikovaná tělesná výchova a sport osob se specifickými potřebami, tentokrát ve formě prezenční, viz leták v příloze.

Do navazujícího magisterského oboru se nově mohou hlásit i absolventi bakalářských oborů: Aplikovaná tělesná výchova a sport osob se specifickými potřebami, Aplikované pohybové aktivity, Tělesná výchova a sport, Fyzioterapie, Ortotik-protetik, Ergoterapie a Zoorehabilitace.

Prosím Vás o přeposlání létáku dál mezi vaše kolegy a přátele, děkujeme.

Se srdečným pozdravem

Za katedru Zdravotní tělesné výchovy a tělovýchovného lékařství

Andrea Levitová, Jitka Vařeková, Klára Daďová a Eva Prokešová


--
PhDr. Andrea Levitová, Ph.D.
Univerzita Karlova v Praze
Fakulta tělesné výchovy a sportu
Katedra zdravotní tělesné výchovy a tělovýchovného lékařství


tel: 220 172 140


Pozvánka na školení a lyžařské akce s SKV

23. listopadu 2016 v 13:29 Dobrovolnictví

Milí přátelé,

máme spousty zimních termínů, kde bude potřeba dobrovolníků.

Budeme rádi, když si na nás uděláte čas a podpoříte ve sportu naše lyžařské nadšence. Pořád platí, že za dobrovolníky hradíme - dopravu, ubytování, vleky, pojištění a v ČR polopenzi.

Veškeré bližší informace posíláme vždy 14 dní před akcí všem nahlášeným dobrovolníkům. Tak se mi už můžete hlásit. :-)

Rádi bychom vás také pozvali na lyžařské školení, vedené naší šikovnou instruktorkou Hankou, kde se dozvíte spousty zajímavostí o lyžování s vozíčkáři.

Dopoučujeme všem, začátečníkům i pokročilým. :-)

Konat se bude 12. 12. od 17. 30 na Černém Mostě, Poliklinika Parník, Gen. Janouška 902/17, P - 9.

Termíny:
Lyžařské akce roku 2017:

11. - 15. 1. začátečníci Boží Dar
8. - 12. 2. rodinky Jeseníky
17. - 19. 2. běžky Lánov
22. - 26. 2. pokročilí Hochficht Rakousko
1. - 5. 3. pokročilí Boží Dar
5. - 9. 4. pokročilí Hirschberg Rakousko

Těšíme se na společné zimní radovánky.

Vaše Míša a Míra -- Michaela Krunclová Sportovní klub vozíčkářů Praha, z.s. www.skvpraha.org

Den s Perunem - goalball na FTVS

23. listopadu 2016 v 13:27
DEN S PERUNEM

Dne 4. listopadu 2016 se na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy konal Den s Perunem, na kterém si mohl každý z účastníků vyzkoušet goalball.

Goalball je paralympijský sport, který je určený výhradně pro zrakově postižené sportovce. Aby se vyrovnaly šance pro všechny hráče, musí mít každý zalepené oči, navíc překryté neprůhlednými brýlemi. Cílem tříčlenného družstva je dát více gólů než soupeř. To je možné jen tak, že hráči na jedné straně pošlou ozvučený míč, který protivníci na druhé straně nedokáží zastavit před brankovou čarou. Goalball se hraje na hracím poli o rozměrech volejbalového hřiště, po kterém se hráči orientují pomocí hmatových čar na podlaze. Branky jsou od sebe na délku hřiště, tedy 18m a jsou široké 9m.


Dne s Perunem se účastnili žáci se zrakovým postižením ze ZŠ Jaroslava Ježka, sportovci, kteří reprezentují Českou republiku, studenti a učitelé FTVS. Velký zájem o tento specifický sport projevili především studenti z oboru Aplikovaných pohybových aktivit, pro které to byla praktická zkušenost, která se jim v jejich studiu jistě bude hodit.

Goalball Club Perun Praha, z. s. je sportovní oddíl, který se zabývá specifickou míčovou hrou pro zrakově postižené. Snažíme se rozvíjet, vychovávat a podporovat zrakově handicapovaného člověka, který má chuť se i přes své znevýhodnění věnovat sportu. Jsme zatím jediný goalballový klub, který pracuje se všemi věkovými kategoriemi sportovců - od mladších žáků po dospělé muže. Do naší široké základny patří i jediný ženský tým v České republice.

Více informací o našich aktivitách naleznete na facebooku ve skupině GC Perun Praha. https://www.facebook.com/GoalballPerun/ Velké poděkování patří všem zúčastněným, Fakultě tělesné výchovy a sportu a hlavně panu PaeDr. Hrušovi, CSc., který nám pomohl tuto akci uskutečnit. Těším se na další spolupráci a doufám, že společným úsilím z této akce2 APA lectures in English at FTVS

23. listopadu 2016 v 13:22 Pozvánky na akce

Prof. Dr. Alberto Reppold

School of Physical Education
Federal University of Rio Grande do Sul
Brazil


Prof. Dr. Alberto Reppold is Director of the Faculty of Physical Education, Physiotherapy and Dance and Head of the Olympic Study Centre of the Federal University of Rio Grande do Sul, Brazil. He is former Director of the Segundo Tempo project of the Brazillian Ministry of Sport and currently Director of the Elite Sport Database of the Brazilian Ministry of Sport. He is author of many articles on the legacy of the Rio 2016 Olympics.
2 lectures at UK FTVS:
Tuesday 29. 11. 2016 at 2 p.m. in the Committee Room II (no. 116 - Malá zasedačka)
Physical Education and Sport and Social Inclusion in Brazil (Programa Segundo Tempo)
Project Segundo Tempo: an educational project carried out by the Brazilian Ministry of Sport. The project is directed towards children and young people, and aims to democratize access to sport, to stimulate social development and to promote citizenship and quality of life in areas of social vulnerability.
Wednesday 30. 11. 2016 at 9.15 a.m. in the Room P2
The Legacy of the Olympic and Paralympic Games
to Brazilian Sport
Project Elite Sport Database: The aim of this project is to develop a method of establishing the current situation of elite sport in Brazil, with a focus on Olympic and Paralympic Sport. The study takes as a reference point the SPLISS (Sports Policy factors Leading to International Sporting Success) theoretical framework. The study is a joint project of the Brazilian Ministry of Sport and the Olympic Study Centre of the Federal University of Rio Grande do Sul, and was carried out with the aim to became a legacy of the 2016 Olympic and Paralympic Games for future generations of Brazilian athletes.


Both lectures will be in English language.

Hledá se pilotka tandemu

4. listopadu 2016 v 9:23 Dobrovolnictví

Dobrý den, máte-li zájem o občasnou zajímavou dobrovolnickou sportovní aktivitu, tak můžete zvážit nabídku paní Evy se zrakovým postižením. JV


Paní Eva Pechová z Prahy - Malešic by ráda našla zájemkyni o společné
občasné vyjížďky na jejím dvojkole, v pohodovém tempu, cca 40 km.
Zájemkyně o bližší domluvu se jí mohou ozvat na pechova.e@volny.cz.


Tandemové kolo - ilustrační obrázek:
(převzato z http://www.cyklobares.cz/admin_images/photogallery/photo_14_full.JPG )

Pozvánka na benefici SKV

2. listopadu 2016 v 13:09


Už se to blíží...

Termín: 5. 11. 2016
Místo: Arena Sparta, Podvinný mlýn - jako v předchozích letech
Už třináctý ročník tradiční florbalové Benefice firem pro Sportovní klub vozíčkářů Praha se uskuteční v sobotu 5. listopadu v Praze Vysočanech. Cílem turnaje je nejen finanční podpora činnosti klubu, ale i přiblížení sportu hendikepovaných veřejnosti. Letošní ročník je navíc spojený s jubileem Sportovního klubu vozíčkářů (SKV) Praha - slaví totiž 25 let svého fungování. "Ve čtvrtstoletí naší existence bych zmínil jeden významný mezník, kterým byl rok 2004. V tomto roce se náš klub významně rozrostl (ze dvou na šest oddílů) a v tomto roce jsme začali tradici benefičních turnajů," říká předseda Sportovního klubu vozíčkářů Bohuslav Hůlka.
Na letošní ročník je přihlášených dvanáct firemních týmů, které odehrají jednak několik florbalových zápasů mezi sebou, jednak si vyzkouší jeden zápas na vozíku proti florbalovému ComAp týmu SKV Praha.
Kromě toho si mohou účastníci z řad firem i návštěvníci akce v rámci bohatého doprovodného programu vyzkoušet sporty, kterým se v SKV věnují: stolní tenis s vozíčkáři, potápění v akváriu, orientační běh, jízdu na kole pro vozíčkáře (handbike), seznámit se s tancem na vozíku i mnoha speciálními pomůckami pro sport hendikepovaných a vyzkoušet běžné úkony na civilním i sportovním vozíku. Stolní tenis je letos v rámci Benefičního turnaje již podruhé pojat rovněž jako turnaj, který bude probíhat paralelně s florbalovým turnajem. "Benefiční turnaje nám každoročně umožňují setkat se s našimi příznivci z řad našich partnerů i veřejnosti, a to právě při sportu, což je o to cennější. Ale i pro nás samotné je to příležitost se setkat napříč našimi oddíly a vyzkoušet si sporty, kterým se běžně nevěnujeme," dodává Bohuslav Hůlka.
Pro děti je kromě výše zmíněných aktivit připravena také zábava ve formě malování a tvoření ve výtvarných dílničkách a skákací hrad. Nejrůznějších soutěží se budou moci zúčastnit děti i dospělí. Celým dnem bude provázet moderátor Martin Zach a akce se zúčastní i patron Sportovního klubu vozíčkářů Praha herec a dabér Martin Stránský. Patronem benefice je kapitán české florbalové reprezentace Milan Fridrich. Akce se koná za finanční podpory městské části Praha 9.
V rámci oslav čtvrtstoletí existence Sportovního klubu vozíčkářů Praha si budou moci návštěvníci zakoupit tematická jubilejní trička či nástěnný výroční kalendář a podpořit tak další fungování klubu.Přednáška Marka Krále: O nohách

2. listopadu 2016 v 13:06 Kurzy a semináře
http://www.ftvs.cuni.cz/FTVS-68.html?news=3151&locale=cz


Přednáška na LF 9. 11. 2016 - "Jak se žije s mentálním postižením"

1. listopadu 2016 v 20:40 Pozvánky na akce
Ústav humanitních studií 1.LF UK

si vás dovoluje pozvat na přednášku


Jak se žije jedincům s mentálním postižením?

Přednášku přednese
PhDr. Vlasta Šedá za aktivní účasti Jiřího Šedého, člověka s Downovým syndromem


Přednáška se uskuteční v posluchárně č. 11 v 1. patře

Ústavu humanitních studií 1. LF UK

dne 9. listopadu 2016 v 14.00 hod.