Červen 2018

Roller Core Training - kurz 25. 9. 2017

26. června 2018 v 8:13 Kurzy a semináře
Katedra ZTV a TVL spolupořádá kurz RCT
přihlašování u paní sekretářky: neuhauserova@ftvs.cuni.cz


Popis semináře:
Komplexně pojatý odborný seminář, využívající různé velikosti pěnových válců, s jejichž pomocí můžete cíleně aktivovat hluboký stabilizační systém, zlepšit koordinaci a flexibilitu těla. Cvičením s válci dochází k mobilizaci páteře, zlepšení její flexibility, ovlivníte jimi fasciální systém i svalovou soustavu. Válce můžete použít k masáži, uvolňování, protahování i posilování. Naučíte se provádět efektivní automasáž svalů, spoušťových bodů (trigger points), fascií a pomůžete zmírnění bolesti a ztuhlosti svalů vzniklé vlivem přetížení.
Program:
1. hluboký stabilizační systém páteře - CORE,
2. svaly, vazy a fasciální systém,
3. myofasciální uvolnění a trigger points,
4. praktické využití válců k aktivaci CORE, ovlivňování svalů, fascií a trigger points,
5. diskuse a zodpovězení dotazů.
"Při cvičení je klíčová správná technika, velikost válce i materiál, ze kterého je vyroben. Podle aktuálních obtíží či potřeb, dokážeme každému doporučit vhodné cvičení i vybavení, ať jde o sportovce, těžce pracující, účastníky se sedavým způsobem života či obtížemi pohybového aparátu.​"
Hlavní lektor: PETR MAROUŠEK, PT, CTI
Mezinárodně uznávaný a diplomovaný specialista-fyzioterapeut, který pravidelně pořádá odborné semináře pro lékaře, fyzioterapeuty a další odborníky i pro laickou veřejnost. Kromě lektorování na vysokých školách UK FTVS a Palestra se dále věnuje školící činnosti i ve specializovaných předních pracovištích ČR i zahraničí. Spolupracuje například s Centrem pohybové medicíny prof. Koláře, kde proškolil tým specialistů v oblasti kineziologického tejpování.

Kurzy Petra Marouška a katedry ZTV TVL

25. června 2018 v 14:27 Kurzy a semináře
Nabídka kurzů lektora Petra Marouška
na školní rok 2018/2019


se zvýhodněnými cenami pro veřejnost (a ještě výhodnějšími pro studenty UK FTVS)


Informace o kurzech a lektorovi na stránkách: http://www.satema.cz/


Více informací o kurzech pořádaných na UK FTVS za zvýhodněné partnerské ceny lze získat na katedře ZTV/TVL u sekretářky paní Zuzany Neuhäuserové neuhauserova@ftvs.cuni.cz
Kapacita kurzů je omezena. Zájemci o kurzy se mohou hlásit již nyní!
Přihlašování je ukončeno vždy týden před termínem konání kurzu.

Letní akce SKV - zažijte aktivní léto!

14. června 2018 v 19:01
Jednoznačně a z celého srdce doporučuji atraktivní akce s SKV. SKV je skvělý sportovní oddíl, se kterým je radost spolupracovat. Jezdí za námi každoročně na přednáškovou šňůru na fakultu a naši studenti pak vyrážejí na akce s nimi.
Za přiložené ruce k dílu máte možnost zúčastnit se nádherných akcí u nás i v zahraničí, v zimě i v létě, v super partě a se ziskem neobyčejných zkušeností pro celý život.
V případě zájmu o informace se také můžete stavit na katedře ZTV TVL. Mgr. Ilona Pavlová jezdí s SKV jako instruktor na zimních i letních akcích a ráda sdělí podrobnosti o aktuálních nabídkách / poptávkách. V případě zájmu může vést i závěrečné práce z této oblasti.
JVMilí studenti APA (i milí další zájemci, pžíznivci outdoorových sportů), máme pro vás SKVělou možnost praxe.

Jsme Sportovní klub vozíčkářů Praha a potřebujeme dobrovolníky na naše sportovně nabité léto.
Akce, které hoří:
Vodní lyže Stráž pod Ralskem, akce začíná již zítra 13.6. okolo 18.00, lyžovat budeme čtvrtek a pátek. Také si zalyžujete!
Sjíždění Vltavy 28.6. - 1.7. na nafukovacích dvojkánojích baraka.
Cykloakce Alpe Adria 20. - 29.7. putovní akce na kolech, denně najedeme kolem 45 kilometrů. Pro nás pořádná výzva. Co pro vás?
Jsme parta přátel, která mezi sebe ráda přijímá nové tváře.
Naši dobrovolníci nám pomáhají s přesuny materiálu, vozíčkářů, s překonáváním barier na ubytování i při sportu samotném.
Dobrovolníkům můžeme potvrdit praxi. Dobrovolníkům hradíme dopravu, ubytování, na některých akcích polopenzi.
Chcete nové zážitky a zkušenosti, pojeďte s námi!
Kontaktujte Míša Krunclová: 777256053, krunclova@skvpraha.org
Další akce kde potřebujeme dobrovolníky: http://www.skvpraha.org/…/letni-akce-outdooroveho-oddilu-2…/Boccia - kontakt, seminář, nabídka spolupráce

13. června 2018 v 12:01
Dobrý den,
přeposílám zajímavou nabídku od Míši Řiháčkové. Můžete ji kontaktovat nejen při zájmu o seminář, ale i o jakoukoli formu spolupráce (hospitace, dobrovolnictví, školení na trenéry), včetně psaní bakalářských prací o boccie (průzkum u elitních sportovců, efekt regenerace, tréninkové podmínky, pomůcky... obdobně jako v jakémkoli jiném sportu).
Zdravím, Jitka Vařeková
--------------------
Dobrý den,
dovolujeme si Vaším prostřednictvím pozvat studenty FTVS, kteří by mohli mít zájem o trenérství v paralympijském sportu boccia, na workshop s jedním z neúspěšnějších trenérů tohoto sportu na světe, se současným paralympijským šampionem a 5-násobným Mistrem světa panem Cheolem Kwonem z Koree.
Veškeré informace včetně kontaktu pro přihlášení najdete v přiložené pozvánce.
S přáním hezkého dne
Michaela Řiháčková
koordinátorka tréninkové přípravy
​ reprezentace ČR
Česká federace Spastic Handicap​
tel: 606 848 9522 inzeráty na instruktora plavání

7. června 2018 v 7:13 Brigády a zaměstnání

HLEDÁME ZÁJEMCE O SOBOTNÍ BRIGÁDU NA POZICI
INSTRUKTORKA PLAVÁNÍ DĚTÍ OD 6 MĚSÍCŮ DO 6 LET
Odborné předpoklady a zkušenosti s dětmi jsou výhodou.
Požadujeme: spolehlivost a odpovědnost. Rádi zaškolíme.


Pokud vás zaujala naše nabídka, volejte na tel. číslo 608 275 523 nebo posílejte motivační dopis na e-mailinfo@amalka.info
HLEDÁME INSTRUKTORA PLAVÁNÍ PRO DĚTI OD 3 DO 10 LET
Odborné předpoklady a zkušenosti s dětmi jsou výhodou.
Požadujeme: spolehlivost a odpovědnost.
Pokud vás zaujala naše nabídka, volejte na tel. číslo 608 275 523 nebo posílejte motivační dopis na e-mailinfo@amalka.info--
S pozdravem

Za Klub rodičů a dětí Amálka, z. s.

sledujte nás na FACEBOOKUASISTENCE NA TÁBORECH

5. června 2018 v 20:28 Dobrovolnictví
Možnost splnění povinné praxe, (nebo získání další praxe dobrovolné):
ASISTENCE NA TÁBORECH PRO RODINY S DĚTMI S POSTIŽENÍM
Týdenní pobyty se konají prakticky celé léto. Z termínů je možné vybírat. Jedná se o pobyty táborového charakteru s velmi dlouhou tradicí.
Pobyty jsou organizovány Českobratskou církví evangelickou, ale víra/vyznání nehraje roli v účasti.
V případě, že ještě nemáte vybrané téma bakalářské práce, je možné zkusit domluvu s organizátory, zda by umožnili zpracovat nějaké téma na táboře (historie pobytů v Bělči, zapojení APA v rámci táborů, znalost první pomoci u účastníků a/nebo asistentů...). Tato možnost nebyla předjednána s vedoucími pobytů, nutná osobní domluva v případě konkrétního zájmu.

* 23. - 30. 6. 2018; Tábor pro děti a mládež s postižením za asistence dobrovolníků (TAP); vedou Zdeněk Šorm a Richard Dračka - SHÁNÍME 2 LIDI
* 30. 6. - 7. 7. 2018; Integrovaný pobyt pro rodiny s dětmi s postižením i bez, za asistence dobrovolníků (RPP I); vedou Radka Včelná a Jan Krupa - SHÁNÍME JEDNOHO ČLOVĚKA
* 7. - 14. 7. 2018; Rodinný pobyt s dětmi s postižením, za asistence dobrovolníků (RPP II); vedou Pavel Kalus a Kateřina Soudná - SHÁNÍME 2-3 LIDI
* 11. - 18. 8. 2018; Rodinný pobyt s dětmi s postižením, za asistence dobrovolníků (RPP III); vedou Jiří Bureš a Jarmila Čierná - SHÁNÍME JEDNOHO ČLOVĚKA
* 25. 8. - 1. 9. 2018; Integrovaný pobyt pro rodiny s dětmi s postižením i bez, za asistence dobrovolníků (RPP IV); vedou Daniel Heller a Jindřiška Seethalerová - SHÁNÍME JEDNOHO ČLOVĚKATo nejlepší z APA kurzů našich studentů

4. června 2018 v 13:51 Studium
Viganj - 2016

Lipno - 2017


Stráž 2015
Passo Tonale 2017
Lyžák 2016

Pohybovky našich magistrů 2018

4. června 2018 v 13:47 Studium
se slepeckými holemi a berlemi...

Brigáda na PŠD

4. června 2018 v 11:50 Brigády a zaměstnání
Nabídka praxe a brigády:


Pro pomoc s organizací Paralympijských školních dní na základních školách hledáme studenty k interaktivní prezentaci vybraných sportů osob se speciálními potřebami, případně základů pohybu na vozíku, bez zrakové kontroly či základů poskytování asistence.

Termín: čtvrtek 21. 6. 2018 (7:30-12:00)
Místo: ZŠ Umělecká (Praha 7)


Termín: pondělí 25.6. 2018 (7:30-12:00)
Místo: ZŠ Grafická (Praha 5)


Odměna: super zkušenost a 500 Kč


Kontakt: Alena Migdauová, UK FTVS katedra ZTV a TVL, a.migdauova@gmail.com