Co je to IMAPA?

19. června 2019 v 22:57 |  Zahraniční nabídky a akce
Co je to IMAPA?
Dvouleté nMgr. studium APA na exkluzivní univerzitě v Leuven.

INTERNATIONAL MASTER IN ADAPTED PHYSICAL ACTIVITY

A unique 2-year master programme that combines the expertise of a number of universities and offers students training and expert knowledge in Adapted Physical Activity.


Jaký je před tím potřeba bakalář?
např. APA, TVS, Fyzioterapie aj.

Platí se to?
Ano, 922 euro ročně. K tomu počítejte životní náklady nejméně 400 euro měsíčně (základní nájem a strava). Pokud zahrnete kompletní životní náklady - chcete nejen bydlet, ale i si dojít na pivo a koupit oblečení, počítá se 700. Tak je to první rok, kdy se studuje v Leuven. Druhý rok se studuje v Olomouci.

Vyplatí se to?
Rozhodně. Lidé, kteří v minulosti studium absolvovali jsou dnes na předních místech světové APA. Prof. Yves Vanlandewijck, který je hlavní autoritou, otcem a tváří oboru, patří mezi nejlepší z nejlepších. Vynikající učitel a vědec, který založil při KU Leuven Centrum adaptovaných sportů, podílel se na rozvoji sportovní rehabilitace v rehabilitačním ústavu Pellenberg - obdoba našich Kladrub, spolupracovník Mezinárodního paralympijského výboru (Leuven je kompetentní výzkumné centrum IPC pro klasifikaci mentálně postižených), dlouhodobě vede jeden s nejlepších výzkumných týmů na světě, ale současně rozvíjí APA politiku na úrovni univerzity (podpora studentů se specifickými potřebami, rozvinutý systém osobní asistence, bezbariérové prostředí, nabídka inkluzivních i exkluzivních sportovních aktivit), obce (spolupráce s rodinami, školami, rehabilitačním ústavem, organizace vzdělávacích akcí - např. PŠD), Belgie, Evropy i světa (např. podpora rozvoje APA v Surinamu v Jižní Americe).

Hm... zní to zajímavě..., ale 2 roky je moc dlouho a 10 000 euro je moc peněz... a taky se nedokážu na tak dlouho rozloučit s pražskou APA :-) Co s tím?
Je možné jet přes Erasmus a k IMAPA programu se připojit pouze na jeden semestr. Všechno pak může být hrazené. Studium je zadarmo, na živobytí pobíráte stipendium. Sice nezískáte IMAPA titul a bude Vám to líto, že se loučíte předčasně, ale najdete cestu do Leuven... a získáte zkušenosti, na které nikdy nezapomenete.

Wow... Ale od září už to asi nestihnu, což?
Kdyby někdo měl vážný zájem, může to ještě zkusit. Koordinátor pro Erasmus, pan Bavo Meert nabídl, že by to ještě zkusil zařídit. Je lepší začínat s celou skupinou společně poslední týden v září, než se přidat až na druhý semestr do rozjetého vlaku. Ale to je samozřejmě také možné. Pak si dohodnete, které kurzy za jaké kredity budete absolvovat a co Vám uzná naše fakulta. Jednání pro druhý semestr stačí až po prázdninách.
Pro více informací pan Bavo Meert v Leuven:
Bavo Meert (Mr.)
International Relations Officer

Faculty of Movement and Rehabilitation Sciences
Tervuursevest 101
3001 Heverlee
faber.kuleuven.be/eng
A samozřejmě více informací u nás na fakultě, kde přes zahraniční oddělení se vše zajišťuje.

Info o oboru:


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama